Aranka Z javorového ranče, se narodila 14.3.2010.

Aranka, ač jsou s Adorou dvojčata, je povahově úplně jiná. Nemá ambice vládnout a jejím krédem je s každým vycházet v dobrém - pokud nenastane vyhrocená situace, to se v ní probudí vášnivá kavkazí krev. Za normálních okolností je to ale hravá a kamarádská fenka, což ocenila hlavně Chitty, která si opravdu důkladně prověřuje s kým se bude kamarádit a koho pustí do své blízkosti.

Aranka po Phoebe zdědila kromě jiného zejména mazlivost a tuto vlastnost dovedla k dokonalosti - je jedno jak dlouho nebo jak často jí hladíte, když přestanete a odejdete tak přijde za vámi, že chce podrbat :-)

Je to prostě mazel a taková dobrá duše, která je nejvíc spokojená, když jí ostatní mají rádi (ať už dvounozí nebo čtyřnozí). Jsme rádi že je taková jaká je a nestojí mermomocí o vůdčí místo ve smečce, alespoň to ulehčilo začlenění mezi ostatní.

Aranka má výborný exteriér, je vyšší než Phoebe a má výborné předpoklady k úspěchu na výstavách. Rádi bychom jí uchovnili i přesto, že Aranka prozatím nevykazuje takové vlastnosti (zejména ostrost) jakou by kavkazák měl mít, ale je ještě mladá a má dost času aby dospěla a vyzrála - na druhou stranu je hodně lidí, kteří by si přáli impozantního pejska, kterého ale zvládnou a není to rozený zabiják :-)

Aranka jako 2-měsíční štěňátkoAranka - 10 měsíců