Charlie, oficiálním jménem Goldie Pikimusta, se narodil 3.5.2006.

Charlie je karelský medvědí pes, se kterým si užijeme spoustu legrace. Je to všestranný lovecký pes původem z finské Karélie, jehož hlavní denní činností je vymýšlet lotroviny, legrácky a hledat, kudy by opustil parcelu, aby se mohl jít proběhnout po lese nebo po vesnici. Je to zkrátka dobrodruh, který má tyto toulavé geny v krvi a bylo by fér přiznat, že kromě legrace si s ním užijeme i dost starostí.

Miluje výlety a všechny společenské akce, má hrozně rád děti, čím víc lidí tím líp. Na hlídání ale bohužel moc není, což byl také důvod, proč jsme si pořídili Phoebe. Je fakt, že díky svým vyvinutým smyslům má dokonalý přehled o všem co se děje a o potencionálních kolemjdoucích ví už tehdy, když to jsou půlkilometrudalekojdoucí. Většinu z nich by ale klidně na parcelu pustil, protože proč by k nám někdo chodil z jiného důvodu, než aby si s ním hrál, že? :-)

S holčinama vychází báječně, byl to vlastně on kdo byl "pan domácí", když jsme k němu přivedli nejdřív štěňátko Phoebe a později Chitty - k oběma byl moc přátelský a hravý, což už se nedá říci v případě, když na procházce potká jiného psa (samce) a tento se k němu chová neuctivě - to je potom někdy mela.
Jeho fyzickou vadou, kterou si on ale zatím neuvědomuje, je to, že má již od narození velkou dysplazii kyčelního kloubu (3/3) a je zde bohužel velká šance, že v pozdějším věku bude mít velké problémy s pohybem. Zatím ho to ale netrápí a zbožňuje výletové akce všeho druhu, ať už jde jeho doprovod pěšky, na běžkách či na kole. Je ale třeba volit rozumné vzdálenosti právě s ohledem na kloubíky, protože jemu to zatím nevadí a fyzicky ho unavit je prakticky nemožné.

Jestli se dá o nějakém psu řící, že má smysl pro humor, tak je to právě Charlie. Umí nepřebernou škálu grimas a když máte špatnou náladu tak vězte, že s ním ji dlouho mít nebudete. Říkáme mu Charlie Smíšek Mlsota, protože kromě legrace miluje všemožné pamlsky, i když vybíravý on není, s nadsázkou by se dalo říci, že jí všechno kromě cibule a chilli papriček...

Zkrátka a dobře - je to miláček, kterého i přes některé "mínusy" máme moc rádi a fakt nevím co bychom si počali, kdyby nám na uvítanou pokaždé neolízal obě uši :-)

Pokud byste si chtěli místo kavkazáka pořídit kareláka, zkuste to tady.

Charlie jako štěňátkoCharlie v trávě