Chitty se narodila 25.4.2008.

Jako štěňátko neměla lehký život, původní majitelé ji bili, je velmi nedůvěřivá a dlouho trvá, než se s někým skamarádí. Podobná situace je i ve vztahu k cizím psům, kde sbližování probíhá pomalu a na několikrát s tím, že se u ní můžou projevit i různé formy strachu a/nebo agrese, pramenící rovněž z negativních zkušeností v raném štěněcím věku.

Chtělo to hodně trpělivosti a lásky, než se z Chitty stal pejsek jakým je dnes, a to ještě zdaleka není ideální stav. Velký dík v tomto ohledu patří i Phoebince a hlavně Charliemu, který svým "diplomatickým" a přátelským chováním udělal velký kus práce.

Chitty nemá průkaz původu, ačkoliv rodiče byli oba dva čistokrevní. Svým vzhledem může trochu připomínat čuvače, ale je mnohem větší.

Je strašně skromná a za cokoliv vděčná. Je u nás moc spokojená a dostat jí do jiného prostředí dá někdy pořádnou fušku - jakoby si říkala že nikde už to nemůže být lepší a ona zůstane tam kde je. Vypadá to jako by se bála že se dostane někam, kde jí budou ubližovat. Bát se ale nemusí, protože my ji nedáme. :-)

Chitty štěněChitty ve sněhu