Diskuze

Diskutuj o mykologii, houbách, ale i běžných věcech ze života houbaře

Reakce na příspěvek

"Včera jsem šla na delší túru...asi 12-13 km, většinou lesem. Les je namoklý, ale neroste skoro nic. Potkala jsem několik nedočkavých a zklamaných…"

Jen přihlášení uživatelé mohou přidávat příspěvky.
Přihlaš se nebo si ho vytvoř zdarma.

50 příspěvků za posledních 7 dní

Avatar uživatele

vlk

01. 02. 2024 - 22:27

...hezký večer nahoubaři...dám pár lesních ,,plamínků,,...Krásnorůžek lepkavý (Calocera viscosa)...

Avatar uživatele

Marie

02. 02. 2024 - 19:15

Je to krásná houbička, opravdu jako plamínek. 👍

V těch vyschlých lesích na Huzové loni skoro nic jiného nerostlo.

Avatar uživatele

Tulák z rokle

02. 02. 2024 - 19:24

...pěkné, ten se v lese jen tak nepřehlédne👍🍀

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

02. 02. 2024 - 21:06

Překvapivě jsem jich loni moc neviděl.

lakovka

31. 01. 2024 - 22:40

pro Kobena: Ten výhled si umím představit. A průdušky přemluvte, ony na to nejspíš čekají.

Berte to v nadsázce - já jsem takový blázen stylu, co tě nezabije, to tě posílí.

Jen by mě zajímalo, z které strany tu milovickou houšť v tento čas "nakousnout".

Přeju hodně zdraví!

Avatar uživatele

Koben

01. 02. 2024 - 10:23

To je těžké vysvětlit, les je neudržovaný a tak snad nejlépe okoli křižovatky Lipník,Straky,Milovice je to označeno jako přírodní památka Mladá,tam je mnoho popadaných stromů a nálet černého bezu,trnek a hlohu ,je to terén který opravdu nezvládne každý, já když tam jdu, tak nejdřív mlátím klackem do stromů ,abych náhodou ven nevyjel na divočákovi,jestli mě někdo vidí ,musí si myslet že jsem blázen😂

lakovka

01. 02. 2024 - 20:15

Díky! Jestli mi to o víkendu vyjde, dám vědět, jak je divočák sjízdný.

lakovka

31. 01. 2024 - 22:26

pro Marii: Tam musí být krásně!!! Já ve svém důchodovém věku mám dojezdový rádius tak 200 km, takže už to neuvidím. Ale pantoflíčka už jsem taky našla. Krásné zážitky!

Avatar uživatele

Marie

01. 02. 2024 - 08:56

Já mám důchodový věk už dvanáct let. Loni v květnu mě děti vzaly na výlet po pražských botanických zahradách. Bylo to zajímavé, ale víc mě zaujalo, že kolem silnic cestou do Tróje kvetl snědek 😉

Taky se ráda podívám do Brna na Kamenný vrch. Je tam koniklecová louka a když se trefím do doby, kdy jsou v plném květu, tak je to zážitek.

Jindřich L

01. 02. 2024 - 10:24

Koukám, že teď v zimě chodí na Nahouby.cz převážně jen důchodci. Takže to sem taky už pár let můžu.

Avatar uživatele

Marie

01. 02. 2024 - 11:59

Možná je to tím, že důchodci mají na chození do přírody víc času. Netráví většinu volna na sociálních sítích ani honbou za kariérou.😉

lakovka

01. 02. 2024 - 20:13

No já zatím - zaplať Bůh - jakž takž stíhám práci i přírodu (+ domácnost a chatu s velkou zahradou), ale je to rok od roku těžší.

Pole bledulí už jsem viděla (pravidelně jezdím do severních čech), ale ty koniklece!!!

U nás na karlštejnsku roste trochu jiný druh - až to přijde, pošlu foto

Avatar uživatele

Koben

01. 02. 2024 - 20:19

Tak dokud nám budou sloužit nohy a oči ,hurá do lesa,nebo na ryby,na bylinky,za motýli a zvířátky,mnoho času nám nezbývá, vše směřuje k tomu, že důchodci budou zplynováni, jsme naobtíž ,hlavně mladá generace nás doslova nenávidí ,nechci sem vnášet negativní náladu ,ale dnes jsem byl svědkem, jak napadli a okradli pána ročník 35 ,ležel na parkovišti a mladí si ho fotili a smáli se dědkovy vyjebanýmu ,zavolali jsme policii a záchranku ,je mi z toho ještě teď zle.

lakovka

01. 02. 2024 - 21:08

Kobene, dost dlouho jsem přemýšlela, co napsat. A že reagovat musím, bylo jasné.

Nejsme pány všehomíra a nic se neděje bezdůvodně - tedy bez příčiny a následku.

Tak zkuste ten hnusný zážitek povznést - na vzkaz, upozornění,poděkování, výčitku ....

Ale klidně mě pošlete do kytek! (nebo pod ně, kde spolu určitě dobře pokecáme).

Mira

02. 02. 2024 - 17:05

Být "neprdůch" je paráda.Do lesa v průběhu týdne když jsou fšeci v práci.Takový klídek už o víkendu není.Já dřív honem z práce,honem do lesa.Teď je to o něčem jiném.

Avatar uživatele

vlk

03. 02. 2024 - 09:39

...tu možnost, být v lese ,,kdykoli,, ti závidím...

Avatar uživatele

Marie

03. 02. 2024 - 11:28

Taky na tebe dojde 😅

Doufám, že v tu dobu bude ještě nějaký les a houby.

Já měla to ,, štěstí ", že jako zdravotní sestra jsem měla volno i v týdnu, takže jsem se nemusela omezovat na víkendy.

Teď je to paráda. Do lesa je nejlíp jezdit v pondělí. 😉

Avatar uživatele
Avatar uživatele

Marie

01. 02. 2024 - 09:17

Parádní fotky.

I nějaký ten dubáček a sírovec😉

Podívala jsem se i na Facebooku.🌳🍀🌹

Avatar uživatele

vlk

01. 02. 2024 - 16:10

...hezké přírodní momentky...

Jindřich L

31. 01. 2024 - 13:44

Jak jsem psal v polovině ledna u fotek ptáků Petrase, po celostátním sčítání ptáků, které jsem nalákal na větší množství krmítek, jsem je začal taktéž fotit. Je to samozřejmě přes okno, kompaktem z ruky. Fotit houby je ale podstatně snadnější. I v tomto případě platí to, co kdysi řekl o fotografování nádraží Švejk ve filmu Dobrý voják Švejk při výslechu. "Nádraží se fotí dobře, protože se nehýbá a nemusíte mu říkat, jak se má tvářit".

Avatar uživatele

Marie

31. 01. 2024 - 15:46

Parádní fotky. Ta poslední se mi líbí asi nejvíc. 👏👏🐦

Avatar uživatele

Koben

31. 01. 2024 - 17:04

Dlask tlustozobý, opravdová ozdoba krmítka,ke mě létá také ,zkusil jsem mu dát pecky z třešňového kompotu ,zbyly z nich jen skořápky,je to pašák 👍🙂

Avatar uživatele

vlk

31. 01. 2024 - 17:16

...nádherní krmítkoví návštěvníci...

Avatar uživatele

Tulák z rokle

31. 01. 2024 - 18:30

...paráda, čížka jsem neviděl už ani nepamatuju👍👍👍🍀

Jindřich L

31. 01. 2024 - 13:12

Nám rostou hadovky na zahradě každý rok. Ale manželka odmítá je vyzkoušet.

Avatar uživatele

Tulák z rokle

31. 01. 2024 - 13:19

...kdo se bojí nesmí do lesa, natož do kuchyně😀🍀🙂Za zkoušku nic nedá, třeba bude překvapená...😉🍀

Avatar uživatele

vlk

29. 01. 2024 - 21:59

...hezký večer nahoubaři...dnes dám přehlídku ,,Coco Chanel,,...mockrát se mi stalo, že jsem čichal čichal, ale nenašel...Hadovka smrdutá (Phallus impudicus L.)...

Avatar uživatele

vlk

29. 01. 2024 - 22:10

...a její vývojové stádium vajíčko...dá se baštit, ale asi bych to nedal...

Avatar uživatele

Tulák z rokle

29. 01. 2024 - 22:59

Já jsem to zkusil a docela to šlo...i když, jedl jsem lepší mňamky🙂🍀

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

30. 01. 2024 - 18:00

Si myslím, že to je dobrota jen pro mouchy😁

Avatar uživatele

Koben

30. 01. 2024 - 18:01

Přátelé tak tady musím reagovat.Čistit ty rosolový vejce je teda očistec, popisované recepty nijak tuto pochutinu do nebes teda fakt nevyzdvihnou, až na jeden ! Až je očistíte ,vhoďte je do vroucí vody půl na půl se sojovou omáčkou ,několika stroužky česneku a hvězdičkou badiánu. Vařte teď již pozvolně půl hodiny a nechte potom klidně v chladu do rána v kastrólu i s tekutinou vychladnout, pak je nakrájejte na plátky a dejte si k nim co vás napadne ,já je pokapu olivovým olejem a sežeru k nim celou bagetu,je to neskutečný 🙂👍

lakovka

30. 01. 2024 - 21:24

Kobenův recept na hadovku vypadá jak z Master Chefa. Už se nemůžu dočkat! Kdysi jsem smažila v těstíčku a bylo to dobré.

Dík i za recept na asijský salát.

Vy jste ten od Milovic nebo to pletu?

Avatar uživatele

Koben

31. 01. 2024 - 11:44

Pro lakovku.

Ano od Milovic,tedy konkrétně bydlím v Benátkách nad Jizerou a na milovické lesy koukám z okna,včera jsem zrovna koukal dalekohledem na zubry,mame tu oboru ,kde se s úspěchem množí ,jak jsem se zmiňoval ,stále mě trápí průdušky a tak procházku do lesa odkládám,jak to půjde, vyrazím a určitě sem dám nejaké obrázky,všem Nahoubařům přeji houbařské úspěchy i v zimních měsících 🙂👍

Avatar uživatele

Marie

31. 01. 2024 - 13:16

Docela hezká houba, ale ten smrad....😂

Ani to vejce bych nejedla, připomíná mi bejčí kule a ty taky nemusím.

Avatar uživatele

Tulák z rokle

28. 01. 2024 - 22:35

Vzpomínka na loňský rok🍀

Část 6.🌿Až na několik uschlých májovek úplně bez hub...

🌺Květen III.🏵️

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

28. 01. 2024 - 23:24

Tak letos to už takový průšvih ,doufám, nebude.

Avatar uživatele

Marie

29. 01. 2024 - 08:58

Nádherná květena. A taky doufám, že letos už nějaké houby v rokli vyrostou.

Loni tady ty fotky byly? Nevšimla jsem si, že je tam i hlístník hnízdák. Roste i tady nedaleko. V tom lese roste i lilie zlatohlavá, lýkovec, podléška, vemeník.

Avatar uživatele

Tulák z rokle

29. 01. 2024 - 11:40

Marie, všechny fotky byly na FB, tady jen některé, ale hlístník tu asi byl...🍀🙂

lakovka

30. 01. 2024 - 21:36

Pro Marii - zmiňujete vápnomilou květenu,kterou znám od nás z karlštejnska (+ lilie bělozářka, vstavač, koniklec, hlaváček jarní). Odkud jste?

Avatar uživatele

Marie

31. 01. 2024 - 13:27

Pro lakovku:

Ze Šternberka. Kousek od Olomouce. Koniklece rostou nedaleko...asi 15 km ...v lomu u Grygova. Roste tam i střevíčník pantoflíček. Pokud jde o ostatní chráněné rostliny, tak jich moc ubylo, ale občas se najdou. V okolí se vyskytuje i lilie cibulkonosná, vstavač mužský, mečík střechovitý, prstnatec májový, kruštík širolistý, okrotice bílá i dlouholistá atd. A nedaleko je les Doubrava, kde je chráněná oblast Litovelské Pomoraví. Za měsíc tam začnou rozkvétat miliony sněženek a bledulí.

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

28. 01. 2024 - 09:09

Zdravím všechny. Včera jsem na chvíli skoknul do lesa a hned první pařez, který jsem potkal, byl obsypaný helmovkami. Poté následovaly penízovky, pařezníci a boltcovitky (těch zase je - stovky malých plodnic). Prozatím, na leden, obrovská spokojenost, čerstvé houby pod maso mám 😁. Mějte se

Avatar uživatele

Tulák z rokle

28. 01. 2024 - 10:40

Lednová paráda,,,👍👍👍🍀

Avatar uživatele

Koben

28. 01. 2024 - 11:56

Tak to bych se hned pustil do čínskeho salátu ,🙂parádní úlovky 👍

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

28. 01. 2024 - 13:34

Vidíš, to je dobrý nápad 👍

Avatar uživatele

vlk

28. 01. 2024 - 15:37

...hezké, počasíčko jim stále přeje...

Avatar uživatele

Marie

28. 01. 2024 - 17:06

👏👏👏

lakovka

28. 01. 2024 - 18:46

Prosím Kobena o recept na čínský salát. A ostatně i další houbou spřízněné duše o inspiraci.

Dnes jsem našla mísu penízovek a pár ušisek u Karlštejna.

Avatar uživatele

Koben

30. 01. 2024 - 17:47

Pro lakovku,recept jsem pridal do sekce recepty 👍

Avatar uživatele

vlk

26. 01. 2024 - 18:44

...hezký večer nahoubaři, dám pár dřevomilek...

Avatar uživatele

Marie

26. 01. 2024 - 20:53

Zajímavé, krásné a mnohé taky léčivé. 🙂

Avatar uživatele

Tulák z rokle

27. 01. 2024 - 00:17

...souhlas s Marií 👍🍀

Avatar uživatele

Koben

27. 01. 2024 - 12:03

Ahoj všem, moc pěkné fotky na tuto roční dobu, o léčebných účincích hub ,se zajímám poslednich 5 let,vyrábím z nich tinktury a prášek,spektrum jejich účinků je velmi rozsáhlé ,mají však jedno společné, všechny posilují imunitu ,teď právě užívám tinkturu z lesklokorky a popíjím bylikový čaj, mám úplně odstřelené průdušky,jak to poleví ,hned mažu do lesa a určitě sem také nějaký obrázek pošlu, přeji hezký víkend.

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

28. 01. 2024 - 00:56

Ta poslední, je skvělá, škoda ,že je neostrá👍

Avatar uživatele

vlk

28. 01. 2024 - 15:35

...pro Richarda z Beskyd...tam jsem vybral jen ,,kořeny,, tu jsou ostatní fotky...

Z lásky k houbaření od roku 2001
© NaHouby.cz | david@eiselt.cz