Reakce na příspěvek
Jen přihlášení uživatelé mohou přidávat příspěvky.
Přihlaš se nebo si ho vytvoř zdarma.
51 příspěvků za posledních 7 dní
vlk
15. 06. 2026 - 16:33
...takovy škvarečky z masáčků...hezké...
Richard z Beskyd
15. 06. 2026 - 17:07
Na smaženici dobrý 👍.
Tulák z rokle
15. 06. 2026 - 17:27
Pěkná procházka... 👍🙂🍀
vlk
15. 06. 2026 - 16:32
...krásní křemílci...
Tulák z rokle
14. 06. 2026 - 15:21
To už je lepší než u mně... 👍🍀🙂
Marie
14. 06. 2026 - 21:48
Paráda. 👍
Richard z Beskyd
15. 06. 2026 - 17:08
Jj, na smaženici dobrý 👍.
vlk
14. 06. 2026 - 12:25
...no přírodní parádička...moc hezké...
Marie
14. 06. 2026 - 21:51
Krásné fotky. Houby být nemusí, hlavně, že nohy sloužily. 👍
proklek
16. 06. 2026 - 22:47
Gratuluji, hezké. Předpokládám, že tvoje lokalita je Modřanská rokle. Byli jsme tam před třemi týdny na procházce a smekám, pokud v tomto terénu chodíš na houby. Je to tam krásné a za 55 let, co žiji v Praze, jsem tam nikdy nebyl. Moje škoda, ale na houby bych tam nešel. V Novohradkách zatím nic neroste.
Marie
13. 06. 2026 - 13:48
No vida. Jestli u vás pršelo stejně jako tady, tak to vidím na plný košík. 😉
Kalfa
11. 06. 2026 - 20:40
Obracím se na chytřejší : i u nás zapršelo a tohle vyrostlo sousedovi na zahradě. Je to polnička raná ?
Tulák z rokle
11. 06. 2026 - 21:59
Vidím v tom polničku tuhou nebo ranou, další možnost je úhorová, ale ta není tak častá...
Kalfa
12. 06. 2026 - 08:56
Díky ! Jsem bohužel v téhle oblasti částečný ignorant, prostě znám jen to, co sbírám a sbírám to, co znám.
Marie
12. 06. 2026 - 17:57
Tím by se všichni houbaři měli řídit. 😁
Taky nejsem žádný mykolog.
Richard z Beskyd
11. 06. 2026 - 13:24
Zdravím všechny. Taky jsem dnes ráno prchal do lesa a po pár minutách dokonce začalo svítit sluníčko, tak to bylo místy fajn. Dubáci už vystrkují klobouky téměř všude, sem tam se dá najít i něco jiného, třeba opěnky, nebo suchohřiby. Slimáci stále vedou a , potvrzuji Marii, najít neokousaný kousek není snadné. Za 14 dní to bude zase veselejší, hlavně se těším na růžovky. Tak se mějte.
Marie
11. 06. 2026 - 13:42
Pěkně se nám to rozjíždí 😁
Tulák z rokle
11. 06. 2026 - 16:51
Moc hezkýýý... 👍🍀🙂
vlk
11. 06. 2026 - 19:32
...krásná úrodička...
Marie
11. 06. 2026 - 13:07
V noci vydatně pršelo, ale ráno už ne, tak jsem zajela vlakem opět do Hradečné. Zajímavé mraky jsem vyfotila z okna jedoucího vlaku😉 V lese bylo hrozně mokro, objevují se holubinky ve velkém a sem tam pravák. Našla jsem tři krásné. Taky pár babek, přerostlého koloděje, červivou růžovku, pár májovek a hrst lišek bledých. Holubinky a praváci jsou okousaní od slimáků, ale červivost není velká.
Richard z Beskyd
11. 06. 2026 - 13:17
Slimákům se červi moc nepletou do cesty😁.
Pantáta
11. 06. 2026 - 13:51
Ten velký nahoře (třetí zleva) může být hřib bronzový.
Marie
11. 06. 2026 - 14:24
Ten velký nahoře je koloděj...a zůstal na místě, protože už byl za zenitem. Takže jsem ho zespodu nefotila, ale rourky byly červené. 😉
Tulák z rokle
11. 06. 2026 - 16:55
Tak tady už je houbařská sezóna v plné proudu, paráda... 👍🍀🙂
vlk
11. 06. 2026 - 19:33
...paráda...
lola
12. 06. 2026 - 15:56
Marie letos je to zde opožděné jinak velké přání at se ti to sbíra a nevadí že jsou okousané
Marie
12. 06. 2026 - 18:02
Doufám. Podle předpovědi mají v létě přijít vražedná vedra, to znamená horko až do října. Pro houby nic pozitivního.
vlk
10. 06. 2026 - 20:07
...u nás prší a prší...
Marie
10. 06. 2026 - 20:23
Tak to je dobře, třeba něco vyroste.😉 U nás taky prší, ale teplota klesla o deset stupňů.
vlk
08. 06. 2026 - 18:06
...hezká procházka i smutná...křemílci jsou super...
lola
10. 06. 2026 - 06:16
super u vás více pršelo nás se to vyhýbá