Diskuze

Diskutuj o mykologii, houbách, ale i běžných věcech ze života houbaře

Reakce na příspěvek

"Bude u vás na štědrovečerním stole kuba? Poradíte jak ho děláte a co do něj dáváte za houby a proč? Má u vás tradici? Dělali ho již vaši rodiče,…"

Jen přihlášení uživatelé mohou přidávat příspěvky.
Přihlaš se nebo si ho vytvoř zdarma.

52 příspěvků za posledních 7 dní

Avatar uživatele

Marie

15. 06. 2026 - 13:32

Dnešní návštěva lesa.... zima, přeháňky, hub málo, v nižší nadmořské výšce začínají růžovky. A zase jsem potkala zvíře, tentokrát ještě trochu dýchalo, ale radši jsem se moc nepřibližovala.

Avatar uživatele

vlk

15. 06. 2026 - 16:33

...takovy škvarečky z masáčků...hezké...

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

15. 06. 2026 - 17:07

Na smaženici dobrý 👍.

Avatar uživatele

Tulák z rokle

15. 06. 2026 - 17:27

Pěkná procházka... 👍🙂🍀

Pavel

15. 06. 2026 - 09:52

Sobotní houbaření s vnoučaty. Asi mi nosí houbařské štěstí, už třetí rok v řadě první nálezy, které stojí za zpracování v kuchyni. Kulajda dodělána až v neděli doma, na Vysočině jsem kopr nesehnal

Avatar uživatele

vlk

15. 06. 2026 - 16:32

...krásní křemílci...

Avatar uživatele

vlk

14. 06. 2026 - 13:59

...dnes jen tak ,,prošlápnout,, les...kde co zase pokáceli a kde co roste. Je po první vlně dubáčků, krom nich jeden kozárek topolový a jedna růžovka. Pro drahou polovičku voňavá kytička a bude smaženička...

Avatar uživatele

Tulák z rokle

14. 06. 2026 - 15:21

To už je lepší než u mně... 👍🍀🙂

Avatar uživatele

Marie

14. 06. 2026 - 21:48

Paráda. 👍

Avatar uživatele

Myšák

15. 06. 2026 - 10:16

Moc hezké, u Krakonoše se to zastavilo, je tu hodně zima, už týden leje denně a je většinou 12-13 stupňů. Ale o víkendu to začne😊Tak alespoň sbírám jahody, ty zrají.

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

15. 06. 2026 - 17:08

Jj, na smaženici dobrý 👍.

Avatar uživatele

Tulák z rokle

13. 06. 2026 - 23:19

Průzkum lesů na jihu Prahy - houby ještě spí, tak dám fotky z červnových procházek přírodou, příště to snad bude houbovější... 06/2026 Modřany, Komořany, Točná - Praha 12🍀🙂

Avatar uživatele

vlk

14. 06. 2026 - 12:25

...no přírodní parádička...moc hezké...

Avatar uživatele

Marie

14. 06. 2026 - 21:51

Krásné fotky. Houby být nemusí, hlavně, že nohy sloužily. 👍

Avatar uživatele

proklek

16. 06. 2026 - 22:47

Gratuluji, hezké. Předpokládám, že tvoje lokalita je Modřanská rokle. Byli jsme tam před třemi týdny na procházce a smekám, pokud v tomto terénu chodíš na houby. Je to tam krásné a za 55 let, co žiji v Praze, jsem tam nikdy nebyl. Moje škoda, ale na houby bych tam nešel. V Novohradkách zatím nic neroste.

Avatar uživatele

vlk

13. 06. 2026 - 12:03

...kamarádka byla u nás ,, na granátce,, budu muset zajít kouknout na svá místečka...

Avatar uživatele

Marie

13. 06. 2026 - 13:48

No vida. Jestli u vás pršelo stejně jako tady, tak to vidím na plný košík. 😉

Kalfa

11. 06. 2026 - 20:40

Obracím se na chytřejší : i u nás zapršelo a tohle vyrostlo sousedovi na zahradě. Je to polnička raná ?

Kalfa

11. 06. 2026 - 20:41

Jo, ještě ty fotky ?

Avatar uživatele

Tulák z rokle

11. 06. 2026 - 21:59

Vidím v tom polničku tuhou nebo ranou, další možnost je úhorová, ale ta není tak častá...

Kalfa

12. 06. 2026 - 08:56

Díky ! Jsem bohužel v téhle oblasti částečný ignorant, prostě znám jen to, co sbírám a sbírám to, co znám.

Avatar uživatele

Marie

12. 06. 2026 - 17:57

Tím by se všichni houbaři měli řídit. 😁

Taky nejsem žádný mykolog.

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

11. 06. 2026 - 13:24

Zdravím všechny. Taky jsem dnes ráno prchal do lesa a po pár minutách dokonce začalo svítit sluníčko, tak to bylo místy fajn. Dubáci už vystrkují klobouky téměř všude, sem tam se dá najít i něco jiného, třeba opěnky, nebo suchohřiby. Slimáci stále vedou a , potvrzuji Marii, najít neokousaný kousek není snadné. Za 14 dní to bude zase veselejší, hlavně se těším na růžovky. Tak se mějte.

Avatar uživatele

Marie

11. 06. 2026 - 13:42

Pěkně se nám to rozjíždí 😁

Avatar uživatele

Tulák z rokle

11. 06. 2026 - 16:51

Moc hezkýýý... 👍🍀🙂

Avatar uživatele

vlk

11. 06. 2026 - 19:32

...krásná úrodička...

Avatar uživatele

Marie

11. 06. 2026 - 13:07

V noci vydatně pršelo, ale ráno už ne, tak jsem zajela vlakem opět do Hradečné. Zajímavé mraky jsem vyfotila z okna jedoucího vlaku😉 V lese bylo hrozně mokro, objevují se holubinky ve velkém a sem tam pravák. Našla jsem tři krásné. Taky pár babek, přerostlého koloděje, červivou růžovku, pár májovek a hrst lišek bledých. Holubinky a praváci jsou okousaní od slimáků, ale červivost není velká.

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

11. 06. 2026 - 13:17

Slimákům se červi moc nepletou do cesty😁.

Avatar uživatele

Pantáta

11. 06. 2026 - 13:51

Ten velký nahoře (třetí zleva) může být hřib bronzový.

Avatar uživatele

Marie

11. 06. 2026 - 14:24

Ten velký nahoře je koloděj...a zůstal na místě, protože už byl za zenitem. Takže jsem ho zespodu nefotila, ale rourky byly červené. 😉

Avatar uživatele

Tulák z rokle

11. 06. 2026 - 16:55

Tak tady už je houbařská sezóna v plné proudu, paráda... 👍🍀🙂

Avatar uživatele

vlk

11. 06. 2026 - 19:33

...paráda...

lola

12. 06. 2026 - 15:56

Marie letos je to zde opožděné jinak velké přání at se ti to sbíra a nevadí že jsou okousané

Avatar uživatele

Marie

12. 06. 2026 - 18:02

Doufám. Podle předpovědi mají v létě přijít vražedná vedra, to znamená horko až do října. Pro houby nic pozitivního.

Avatar uživatele

vlk

10. 06. 2026 - 20:07

...u nás prší a prší...

Avatar uživatele

Marie

10. 06. 2026 - 20:23

Tak to je dobře, třeba něco vyroste.😉 U nás taky prší, ale teplota klesla o deset stupňů.

Avatar uživatele

Marie

08. 06. 2026 - 16:12

Dnes toho moc nebylo. Žádný kovář ani dubák. Dva zdraví křemílci a kozák mi udělali radost. Našla jsem pár růžovek, ty byly ale hodně červivé.

A když jsem se vracela, tak jsem na krajnici silnice viděla sražené sele divočáka.

Avatar uživatele

vlk

08. 06. 2026 - 18:06

...hezká procházka i smutná...křemílci jsou super...

lola

10. 06. 2026 - 06:16

super u vás více pršelo nás se to vyhýbá

Z lásky k houbaření od roku 2001
© NaHouby.cz | david@eiselt.cz