Diskuze

Diskutuj o mykologii, houbách, ale i běžných věcech ze života houbaře

Reakce na příspěvek

"...hezké odpoledne nahoubaři...dnes cestou z práce na jednom pařízku...asi Slizovka práškovitá...do lesa se dostanu až v sobotu, možná..."

Jen přihlášení uživatelé mohou přidávat příspěvky.
Přihlaš se nebo si ho vytvoř zdarma.

50 příspěvků za posledních 7 dní

Avatar uživatele

Marie

11. 06. 2026 - 13:07

V noci vydatně pršelo, ale ráno už ne, tak jsem zajela vlakem opět do Hradečné. Zajímavé mraky jsem vyfotila z okna jedoucího vlaku😉 V lese bylo hrozně mokro, objevují se holubinky ve velkém a sem tam pravák. Našla jsem tři krásné. Taky pár babek, přerostlého koloděje, červivou růžovku, pár májovek a hrst lišek bledých. Holubinky a praváci jsou okousaní od slimáků, ale červivost není velká.

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

11. 06. 2026 - 13:17

Slimákům se červi moc nepletou do cesty😁.

Avatar uživatele

Pantáta

11. 06. 2026 - 13:51

Ten velký nahoře (třetí zleva) může být hřib bronzový.

Avatar uživatele

Marie

11. 06. 2026 - 14:24

Ten velký nahoře je koloděj...a zůstal na místě, protože už byl za zenitem. Takže jsem ho zespodu nefotila, ale rourky byly červené. 😉

Avatar uživatele

Tulák z rokle

11. 06. 2026 - 16:55

Tak tady už je houbařská sezóna v plné proudu, paráda... 👍🍀🙂

Avatar uživatele

vlk

11. 06. 2026 - 19:33

...paráda...

lola

12. 06. 2026 - 15:56

Marie letos je to zde opožděné jinak velké přání at se ti to sbíra a nevadí že jsou okousané

Avatar uživatele

Marie

12. 06. 2026 - 18:02

Doufám. Podle předpovědi mají v létě přijít vražedná vedra, to znamená horko až do října. Pro houby nic pozitivního.

Avatar uživatele

vlk

10. 06. 2026 - 20:07

...u nás prší a prší...

Avatar uživatele

Marie

10. 06. 2026 - 20:23

Tak to je dobře, třeba něco vyroste.😉 U nás taky prší, ale teplota klesla o deset stupňů.

Avatar uživatele

Marie

08. 06. 2026 - 16:12

Dnes toho moc nebylo. Žádný kovář ani dubák. Dva zdraví křemílci a kozák mi udělali radost. Našla jsem pár růžovek, ty byly ale hodně červivé.

A když jsem se vracela, tak jsem na krajnici silnice viděla sražené sele divočáka.

Avatar uživatele

vlk

08. 06. 2026 - 18:06

...hezká procházka i smutná...křemílci jsou super...

lola

10. 06. 2026 - 06:16

super u vás více pršelo nás se to vyhýbá

Pavel

07. 06. 2026 - 20:43

Víkendový sraz se spolužáky z VŠ na Milovech na Vysočině. V pátek jsem omrknul místa, kde jsem před dvěma roky přímo v areálu náhodně nalezl křemenáče, bohužel nic.. Zato dnes ráno před odjezdem na mě čekalo na tom samém místě příjemné překvapení. Po přejezdu na chalupu jsem zkusil osvědčená místa, ale bohužel zatím bez nálezu. V Brně jsem se pak dočkal letošní májovkové premiéry. Příjemná neděle.

lola

08. 06. 2026 - 05:28

paráda

Avatar uživatele

vlk

08. 06. 2026 - 18:07

...nádherní křemílci, paráda...

Avatar uživatele

Koben

07. 06. 2026 - 18:44

Ahoj všem, tak konečně déšť a první průzkumníci ,zatím se tedy více věnují rybaření a grilování,ale věřím ,že houbařinu, máme všichni konečně před sebou. Tak ať to roste 🙂

Avatar uživatele

vlk

07. 06. 2026 - 19:27

...zatím také víc rybařím, tu klobásku bych si dal, vypadá mňamózně...

lola

07. 06. 2026 - 17:25

dnes na dubáky a opět nic a cestou 2 kozáky a okousaný kovář a natrhala pár bezinek na limonádu

Avatar uživatele

vlk

07. 06. 2026 - 19:29

...i tak dobrý, u nás sucho...

Avatar uživatele

Myšák

06. 06. 2026 - 19:55

Moc vás všechny zdravím po více než půlroce a hlásím, že Krakonoš už taky začal. Dubáky tu moc nemáme, ale křemeňáci vždy lezou jako první spolu s kováři. Tak ať se vám všem letos daří a hlavně hodně radosti.

Avatar uživatele

vlk

06. 06. 2026 - 19:58

...kováře moc nemusím, ale ti křemílci to je paráda, super pokoukání...

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

06. 06. 2026 - 22:11

Jj, je to fajn, když to leze 👍.

lola

06. 06. 2026 - 16:11

dnes jsem stahovala smrkový sirup .No a včera v dešti v lese to jsem si dala sice chvilku nepršelo tak jsem omrkla rajony 4x křemenáč totálně sežraný slimáky a jen 2 kováři okousané co se týče vody dosti ale ty potvory po lese je děs

Avatar uživatele

Marie

06. 06. 2026 - 16:44

Jj, slimáků je víc než hub. A co nesežerou slimáci, to je červivé. 😁

Avatar uživatele

vlk

06. 06. 2026 - 19:59

...krásná ,,úrodička,, šikulka...

Avatar uživatele

Marie

04. 06. 2026 - 19:24

Obhlídla jsem dnes lesy nad Hradečnou. První dubáky jsem našla, ale slimáci se činili, z některých zbylo jen torzo třeně. Stejně holubinky. A co nesežrali slimáci, to sežrali červi. Našla jsem i první růžovku, šedivky, pečárku. A lesní jahody a první třešně .

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

04. 06. 2026 - 19:41

Tak mají vypadat popelnice 😃.

Avatar uživatele

vlk

06. 06. 2026 - 13:40

...moc pěkné...

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

04. 06. 2026 - 18:22

Zdravím všechny. Dnes na skok v lese a na smaženici jsem nasbíral, ale jako vždy slimáci tam byli první😋. Jinak jsem objevil jen pár třepenitek. Pokud mi to vyjde , tak v neděli nebo pondělí valím do Beskyd. Ať se daří.

Avatar uživatele

Marie

04. 06. 2026 - 19:20

Paráda. Gratuluju. 👍

U nás to taky pomalu začíná, hub je ještě málo a slimáci jsou moc hladoví. 😂

Jaroslav Drdlicek

06. 06. 2026 - 08:15

Moc pěkni dubáčci, byl jsem minulé úterý mezi Říčany, Říčky na levé straně do kopce nad cihelnou a ani žabina .

Avatar uživatele

vlk

06. 06. 2026 - 13:40

...gratulace, napršelo, porostou...krasavci...

Z lásky k houbaření od roku 2001
© NaHouby.cz | david@eiselt.cz