3 příspěvky za posledních 7 dní
Ruda
16. 10. 2025 - 19:35
Ještě jsem chtěl dodat, že to nebude všude stejné, ale okraje lesa, případně řídký les a hlavě hodně mechu. Tam kde před měsícem živořil i ten mech protože na něj prařilo slunce jsou dnes krásní poddoubáci. Jsou to, ale moje místa kde v předešlých letech nějaké houby rostly.
Fasi
20. 10. 2025 - 17:06
Hezké, gratuluju. Já jsem asi slepej nebo co. A le zase - když doma hledám flašku s fernetem, tak ji najdu i bez brejlí...
speedy
13. 10. 2025 - 21:21
sobota: Semilsko, výlet, počasí ale mokřilo a Kozákov v mraku, viděl les plný jen a jen vochomůrek červených!
neděle odpoledne: Pecka, půl na půl praváci a hnědí, plný košík, chtěl jsem i čirůvky fialové a bedly vysoké ale nic
pondělí dnes: Hořicko, Maňovice směr V. Vřešťov, totál propadák!, známá místa vymetena!, situaci zachránilo několik kolonií ryzců už na odchodu, z nich vybráno na plné dno košíku
Jan
13. 10. 2025 - 21:34
V Maňovicích jsem to po hodině vzal, ani pleva
Jan
13. 10. 2025 - 21:36
opr.vzdal
speedy
14. 10. 2025 - 10:59
Jan: v letech minulých jsi sem dával (kdesi) odtamtud hlášky, proto jsem si tam včera a právě na tebe já vzpomenul. Jsem rád, že stále funguješ! Já houbařský bol z neúspěchu léčil v Miletíně u Laušmana, tam dělaný dobrý větrník á 30 Kč. Ten tam les prošel v posledních letech žel změnou, kácení a (prosvětlený) zbytek místy je hodně zarostlý trávou a poléhavým ostružiním. Návštěva těch míst pro mne proto znamená už spíše jen nostalgii a každoroční zvědavost, mám to tam přece jen o kousek dál. Ať se ti daří!