Zvol si jiný kraj

Kde rostou v Pardubickém kraji?

Tipy od houbařů na to, kde zrovna rostou. Podělte se o aktuální úlovky i vy!

Reakce na příspěvek

"V pátek Čenkovice. Čtyři hřiby hnědé, pár dalších červivých skrz naskrz. Sucho, nebyly vidět ani nejedlé druhý."

Máš už svůj účet?
Přihlaš se nebo si ho vytvoř zdarma.

0 příspěvků za posledních 7 dní

Radek

23. 09. 2019 - 00:00

Minulý týden (16.9.) přímo u Sečské přehrady lesy rostly dost. Hlavně mladé i starší hřiby hnědé (starší ale i některé mladší červivé). Ale spousta mladších v pohodě. Dokonce i 3 hřiby pravé. Bylo to z loďky v lese u přehrady, kam se asi dostane míň lidí. Zdravím a škoda, že tu není možnost přikládat fota.

jirka

21. 09. 2019 - 00:00

Poběžovice každý den velký plný košík hlavně hřibů hnědých i několik smrkových,uvidíme co s nimi provede ta zima.

Houbař

15. 09. 2019 - 00:00

Dnes česká trebova hliniky,spoustu malých podhribku a hribku

Radek

14. 09. 2019 - 00:00

Nasavrky, rostou, ale chodí tam hodně lidi...

Libor

14. 09. 2019 - 00:00

Martinice u Proseče cca 2 hodky podhřibky hřiby křemenače kováři začínaji větśina malí

pete

14. 09. 2019 - 00:00

Župerk - 2 koše babek, za 1 1/2 hodiny , poté už nesbírali.

Nikki

11. 09. 2019 - 00:00

Přelom srpna a září-u polských hranic-značnou početní převahu měly nejedlé houby-ale jeden košík jsme nasbírali

Honza

10. 09. 2019 - 00:00

10.9. v lese mezi Spojilem a Veskou - po cca hodině a půl dva borováky, jinak sem tam nějaký masák nebo holubinka... a celkem dost prašivek a hořčáků.

Jarda

09. 09. 2019 - 00:00

Neděle 8.9. Horka u Chrudimi - vyrazil jsem spíš s foťákem než za účelem sbírání, ale stejně to člověku nedalo a ten koš nasbíral:)

Co se týče hřibovitých, tak to byla celkem bída: 2 kováři, pár babek, pár klouzků, 2 modráci a jeden pravák. Zato úžasná úroda holubinek (namátkou trávozelená, mandlová, olivová, nazelenalá a namodralá), 3 kotrče, asi 10x ryzec smrkový a pár lišek. Obcas růžovka, ale všechny sežrané, nemá cenu se k nim ani ohýbat. Z nejedlých hvězdovka brvitá 3x, sem tam muchomůrka tygrovaná, 2x muchomůrka zelená, ryzec kravský, hořčáci a na pařezech zaciná růst třepenitka....ostatní "prašivky" jsem určit nedokázal. Rostou i maličké pýchavky (velikost tak pingpongového míčku) a kuřátka.

Vůbec jsem nepotkal bedlu a kupodivu ani muchomůrku červenou.

Celkem asi 5 hodin v lese, většina času ale padla na focení, kdyby šlo jen o sběr, bylo by hotovo asi za hodinu - ovšem jen díky holubinkám, ryzcům a kotrčům.

Kukavuz

08. 09. 2019 - 00:00

Dnes okolí Nasavrky 1xkozák 5xpančák a 1xbabka za hodinku v lese.Vypada to že přestávájí růst.Rodiče byli okolo Mělníka a ani prašivka!

Další kraje a aktivita za posledních 7 dní

Z lásky k houbaření od roku 2001
© NaHouby.cz | david@eiselt.cz