Reakce na příspěvek
Jen přihlášení uživatelé mohou přidávat příspěvky.
Přihlaš se nebo si ho vytvoř zdarma.
50 příspěvků za posledních 7 dní
Richard z Beskyd
23. 06. 2026 - 19:07
Pěkný křemenáč. U nás už to asi přestane, z Čech tu nedolétla ani kapka.😐
Myšák
23. 06. 2026 - 19:21
Tady pršelo až moc, v lese je pořád ještě bláto, ale teď už jeden den neprší😊, oteplilo se na 25-28 st. , tak čekám výbuch . Masáci už jedou.
vlk
23. 06. 2026 - 20:29
...nádhera...
vlk
23. 06. 2026 - 20:30
...tady zaschly...
Marie
22. 06. 2026 - 16:46
Paráda 👍
Standa
22. 06. 2026 - 20:53
Nádherní dubáci, u nás zatím nic moc...
vlk
22. 06. 2026 - 21:39
...hezká úrodička...
Pantáta
23. 06. 2026 - 11:43
I hřiby bronzové.
Myšák
23. 06. 2026 - 19:03
Paráda, já musím čekat až na smrkové.
Richard z Beskyd
23. 06. 2026 - 19:06
Parádička👍
Marie
21. 06. 2026 - 20:52
Aspoň motýli. V posledních letech taky ubývají.
Standa
22. 06. 2026 - 08:57
Ten hnědásek má zřejmě taky žízeň, a co rybky, berou?
Standa
22. 06. 2026 - 08:58
Ale jinak jsou to moc podařené snímky👍👍
Richard z Beskyd
23. 06. 2026 - 19:08
Dobře ty👍
vlk
20. 06. 2026 - 20:09
...parádička...
Marie
21. 06. 2026 - 03:28
Moc hezké, ale ta vlna veder to asi zase zastaví.
Standa
22. 06. 2026 - 09:00
Krásné čerstvé kousky👍👍
Marie
19. 06. 2026 - 13:36
Aspoň pár křemeňáčků se našlo. 👍
Na to horko se netěším. Už dnes je to na mě moc. Ale aspoň mi rychle schne prádlo . 😉
vlk
20. 06. 2026 - 12:46
...no ale potěšila jsi mě, krásní křemílci...
Standa
19. 06. 2026 - 09:46
Ještě bych potřeboval poradit, jak nejlépe udělat škvarečky z masáků, včera se mi moc nepodařily, AI nebyla zřejmě nejlepší volba🤫🤫
Richard z Beskyd
19. 06. 2026 - 19:14
Dělám je zásadně na sádle. Nejdříve cca 15-20 minut průběžně míchám, pak přidám trochu kmín a pepř, opět nechám cca 5 minut, ale už stále míchám, nakonec sůl podle barvy, která začíná být už zlatově hnědá a je to.
Standa
19. 06. 2026 - 19:49
Richarde, moc díky za super kuchařku🍴🍴🍴
Standa
20. 06. 2026 - 15:48
I Vlkovi mockrát díky za doplnění a mňamózní dokumentaci, Pavlovův reflex už zafungoval😄😄
Standa
19. 06. 2026 - 09:29
Richard z Beskyd
19. 06. 2026 - 19:17
Pěkně 👋. Vzhledem k předpovědi možná bude tato první vlnka na delší dobu poslední.
Marie
18. 06. 2026 - 18:55
Včera jsem odjížděla z domu v 5:30. Dnes až v 6:20. 😂
Jela jsem se podívat do Jeseníků ke Staré Vsi ... hlavně na prstnatce a taky, jestli už rostou houby. Je to 700 - 800 m nad mořem, tak jsem moc toho nečekala. Ale příroda je tam nádherná, na podmáčených loukách rostou orchideje, ale tam se chodit nesmí. Prstnatec Fuchsův roste ale kolem cest ve velkém. Taky další kytičky... pomněnky modré, bílé, růžové. Sedmikvítek, jestřábník červený, knotovka, pryskyřník platanolistý a další. I na nějaké houby došlo. Ale asi jen průzkumníky...jeden nádherný křemenáč březový i když mu nohu napůl sežrali slimáci, jeden kovář a dvě lišky 😁
Bylo to krásná procházka a moc jsem si ji užila. Mějte se taky hezky. 🍀
Tulák z rokle
18. 06. 2026 - 20:06
Nádherné, ještě chybí divočák, vlk, medvěd a bude to dokonalé... 👍🙂🍀
Marie
18. 06. 2026 - 21:09
Já jsem ráda, že jsem potkala jen pár turistů. O šelmy nestojím 😁
Standa
19. 06. 2026 - 09:39
Nádhera, já se tam také chystám, jezdím na Novou Ves, ale zajedu později.
lola
19. 06. 2026 - 18:17
pěkné
Richard z Beskyd
19. 06. 2026 - 19:19
Pěkné 👍.
lakovka
17. 06. 2026 - 17:14
Radost pohledět. Zítra jedu na vimpersko. Tak uvidím, ale tam začalo pršet min. o týden později.
S těmi kloši je to divné. Před 20i lety jsem netušila, že existují. Začali u mě na Karlštejně (sucho, vápenec) a teď už jsou všude. Tedy kromě metropole. Tady to nesnášejí i kloši.
Richard z Beskyd
18. 06. 2026 - 09:20
Pěkný košík 👋.
Tulák z rokle
18. 06. 2026 - 14:03
Pěkné, jsi čiperka👍, v 9°° jsem měl ještě půlnoc😉🍀
vlk
18. 06. 2026 - 18:36
...hezká směs...
Marie
17. 06. 2026 - 03:08
Křemílek nemá chybu. 👍
Taky se dnes chystám do lesa.
Tulák z rokle
18. 06. 2026 - 14:05
To by šlo, byl bych spokojenej... 👍🍀🙂
vlk
18. 06. 2026 - 18:35
...super křemílek...
Richard z Beskyd
16. 06. 2026 - 16:27
A kde je křemenáč?😁
vlk
18. 06. 2026 - 18:35
...není...zatím...a teď přijde sahara...
Standa
19. 06. 2026 - 09:43
Jo, také mám obavy z těch veder, ne kvůli sobě, ale houbičkám, už teď u Litovle moc mokro mebylo, spíše naopak...
vlk
15. 06. 2026 - 16:33
...takovy škvarečky z masáčků...hezké...
Richard z Beskyd
15. 06. 2026 - 17:07
Na smaženici dobrý 👍.
Tulák z rokle
15. 06. 2026 - 17:27
Pěkná procházka... 👍🙂🍀
vlk
15. 06. 2026 - 16:32
...krásní křemílci...
Tulák z rokle
14. 06. 2026 - 15:21
To už je lepší než u mně... 👍🍀🙂
Marie
14. 06. 2026 - 21:48
Paráda. 👍
Richard z Beskyd
15. 06. 2026 - 17:08
Jj, na smaženici dobrý 👍.
vlk
14. 06. 2026 - 12:25
...no přírodní parádička...moc hezké...
Marie
14. 06. 2026 - 21:51
Krásné fotky. Houby být nemusí, hlavně, že nohy sloužily. 👍
proklek
16. 06. 2026 - 22:47
Gratuluji, hezké. Předpokládám, že tvoje lokalita je Modřanská rokle. Byli jsme tam před třemi týdny na procházce a smekám, pokud v tomto terénu chodíš na houby. Je to tam krásné a za 55 let, co žiji v Praze, jsem tam nikdy nebyl. Moje škoda, ale na houby bych tam nešel. V Novohradkách zatím nic neroste.
Marie
13. 06. 2026 - 13:48
No vida. Jestli u vás pršelo stejně jako tady, tak to vidím na plný košík. 😉
Kalfa
11. 06. 2026 - 20:40
Obracím se na chytřejší : i u nás zapršelo a tohle vyrostlo sousedovi na zahradě. Je to polnička raná ?
Tulák z rokle
11. 06. 2026 - 21:59
Vidím v tom polničku tuhou nebo ranou, další možnost je úhorová, ale ta není tak častá...
Kalfa
12. 06. 2026 - 08:56
Díky ! Jsem bohužel v téhle oblasti částečný ignorant, prostě znám jen to, co sbírám a sbírám to, co znám.
Marie
12. 06. 2026 - 17:57
Tím by se všichni houbaři měli řídit. 😁
Taky nejsem žádný mykolog.
Richard z Beskyd
11. 06. 2026 - 13:24
Zdravím všechny. Taky jsem dnes ráno prchal do lesa a po pár minutách dokonce začalo svítit sluníčko, tak to bylo místy fajn. Dubáci už vystrkují klobouky téměř všude, sem tam se dá najít i něco jiného, třeba opěnky, nebo suchohřiby. Slimáci stále vedou a , potvrzuji Marii, najít neokousaný kousek není snadné. Za 14 dní to bude zase veselejší, hlavně se těším na růžovky. Tak se mějte.
Marie
11. 06. 2026 - 13:42
Pěkně se nám to rozjíždí 😁
Tulák z rokle
11. 06. 2026 - 16:51
Moc hezkýýý... 👍🍀🙂
vlk
11. 06. 2026 - 19:32
...krásná úrodička...