Zvol si jiný kraj

Kde rostou v Moravskoslezském kraji?

Tipy od houbařů na to, kde zrovna rostou. Podělte se o aktuální úlovky i vy!

Reakce na příspěvek

"Kováři usmažení na domácím sádle s kmínem a dobrym chlebem prostě nemají konkurenci. Někdo to ale může vidět jinak. Za mě, ta chuť je jedinečná."

Máš už svůj účet?
Přihlaš se nebo si ho vytvoř zdarma.

15 příspěvků za posledních 7 dní

borisB

09. 06. 2026 - 21:17

Omyl,pánové nějaký druh kozáku....na druhé fotce řez zmodral až zčernal.....

borisB

07. 06. 2026 - 22:18

První letošní....okolí Bílovce....😜

Jan

09. 06. 2026 - 13:12

Co je to prosím za druh houby?

Vilém

09. 06. 2026 - 13:32

Jane, je to hřib dubový

psylocibin 4-PO-DMT

09. 06. 2026 - 14:33

Janku, mám vizi, že se jedná o hřib smrkový, protže všude kolem je napadané dubové listí a klestí okolo je čistě listnatých stromů, Vilém se mýlí protože nežere ty správné hou hou houby!

borisB

07. 06. 2026 - 22:17

První letošní....okolí Bílovce....😜

HONZA

06. 06. 2026 - 18:49

Včera na procházce, korunokyjka a první kozák topolový.

HONZA

07. 06. 2026 - 21:30

Je to smíšený les . Nejvíce mladých topolů a břízek. Olše, duby , habry , javory , osiky a spousta trnek. Kozáci březoví tady s křemenáči začínají vždy později.

Svetlana

05. 06. 2026 - 07:29

Momentálně nic je sucho

Koukač

04. 06. 2026 - 08:18

Jasný kozáček březový či osikový. Koukněte na tu nožičku :-)

David

01. 06. 2026 - 18:02

Ahoj, první kozák. Pstruží Beskydy

Podle mě teď polezou v trávě podél lesa. Dovnitř lesa zatím nemá smysl chodit.

Michaela

02. 06. 2026 - 06:00

Prý kozák. Tohle není kozák ani náhodou 🙏

HONZA

02. 06. 2026 - 09:36

Asi by si Michaelo měla ubrat, když neznáš houby tak nedělej chytrou. Je to krásný kozáček.

Zdeněk

02. 06. 2026 - 14:55

Souhlasím s Míšou

Martina

02. 06. 2026 - 16:41

Podle mě to kozák je.

jiří

05. 06. 2026 - 11:58

Je to možné aby tady exhibovali lidi kteří ani neznají houby???Ten národ je uplně praštěný!!!

HONZA

07. 06. 2026 - 21:37

Ondřeji máš svatou pravdu. Klidně se přidám. A když, tak si ty sandále dáme napůl.

Zuzana

09. 06. 2026 - 11:24

Tak dobrou chuť kluci.

HONZA

01. 06. 2026 - 00:34

Tak jsem byl pod Ostrým. Velké zklamání. Ani jeden hříbek. Za mě je kovář co se týče chuti jeden z nejlepších. Je ale pravda, že sušením ztrácí trochu svou super houbovou chuť a je trochu tužší.

HONZA

01. 06. 2026 - 00:38

Jinak souhlasím s Tomášem. I přes nějaký deštík je to v lese jako na poušti. Lesy jsou až neskutečně pusté.

Michaela

02. 06. 2026 - 06:02

Ježíšmarjá lidi, nebuďte vyplašení - houby musí první narůst. 🙄🙄🙄

Janys

07. 06. 2026 - 08:02

Výstavní krasavec 👍

Tomáš Janečka

31. 05. 2026 - 12:33

Sucho.....hodinu a půl... Staré Hamry.....ani ťuk doslova.......vůbec nic...... čisto, vymeteno...myslim tak týden čas pokud ještě sem tam zaprší...

Vašek

26. 05. 2026 - 03:09

Včera procházka lesem na Morávce a výsledek jeden pravák a 12 kovářu

HONZA

21. 05. 2026 - 00:24

Dnes na procházce kolem Olše v Bohumíně. Původní lužní les. Nebral jsem nic, ale bylo ho všude plno.

Pavel

09. 06. 2026 - 06:26

To už je stejně moc staré

Ivana

17. 05. 2026 - 20:56

dobrota...dnes v Kyjovicích

HONZA

15. 05. 2026 - 22:29

Včera opět kolem Odry. Sírovec na starých vrbách v původním lese je hojný. V břízkách a dubech je sucho a pusto. Takže budou zase řízky a guláš. Některé trsy sírovce byly mimo dosah. Strašně vysoko.

Tomáš

19. 05. 2026 - 06:55

Máš ještě moje čislo Janek? Musime se někdy domluvit.

HONZA

19. 05. 2026 - 23:16

Mám Tomáši. Dneska jsem se byl projet ze Staráku k Antoškám kolem Odry. Krásně čerstvé sírovce. Jak dort měkoučké. Paráda. Je jich tam plno. Některé ale hodně vysoko.

HONZA.

10. 05. 2026 - 22:09

Dnes Odra. Ještě krásně čerstvý sírovec. Řízky z toho z úterního byly geniální

HONZA.

10. 05. 2026 - 22:09

Dnes Odra. Ještě krásně čerstvý sírovec. Řízky z toho z úterního byly geniální

Jan

06. 05. 2026 - 15:08

Pod břízkama už rašíjou první kozakove

HONZA.

05. 05. 2026 - 16:11

Dnes na Odře. Krásně čerstvý sírovec. Zítra s něho budou řízečky. Mňam. Bylo ho skoro 2,5kg. Malé jsem tam nechal.

Tomas

10. 05. 2026 - 10:38

Pěkně Janek.

Ivan

26. 04. 2026 - 09:04

Smrže 26.4.2026

Maruška

27. 04. 2026 - 18:03

A co na to řekl pán Nutella?

HONZA

01. 05. 2026 - 14:53

Krásné.

Tamara

23. 04. 2026 - 15:06

Dnes jeden kozáček - tensi letos nějak pospíšil

HONZA

26. 04. 2026 - 02:46

Brutálně suché jaro.

Další kraje a aktivita za posledních 7 dní

Z lásky k houbaření od roku 2001
© NaHouby.cz | david@eiselt.cz