Reakce na příspěvek
Máš už svůj účet?
Přihlaš se nebo si ho vytvoř zdarma.
5 příspěvků za posledních 7 dní
Jura
19. 11. 2025 - 12:47
Chystám se o víkendu do Prágle. Rostou u vás ještě nějaká hubiska nebo nemáte nic?
Jan
16. 11. 2025 - 17:27
Přední Kopanina
Andrea
13. 11. 2025 - 09:12
Hezké. Lišky nálevkovité jsem snad letos ještě neviděla. Asi u nás v Čimickém a v Ďáblickém lese nejsou. Škoda.
Barhubka
03. 11. 2025 - 00:55
Hlasim, že v Milíčkovský les je plný čirůvek fialových 😊
Ahojki
31. 10. 2025 - 23:52
Kam na houby kolem prahy?
Andrea
25. 10. 2025 - 11:50
Ten je nádherný. Kde na Praze 15 ten barák je?
Andrea
19. 10. 2025 - 12:17
BTW: Našel už jste někdo někde v Pražských lesích letos václavky? Už jsou?
Stanislav
19. 10. 2025 - 16:17
Byl jsem v pátek na okraji Prahy a našel jsem 3 koše václavek. Dalo by se tam najít dalších nejméně 20 košů. Chtělo to jít o pár dní dříve, ale i tak to šlo. Letos bohužel zde ještě nebyly strmělky mlženky a čirůvky fialové.
Andrea
19. 10. 2025 - 22:20
A prozradíte, prosím, na kterém okraji Prahy to bylo?
Stanislav
21. 10. 2025 - 14:26
Praha - Uhříněves
Hans
21. 10. 2025 - 22:22
Stanislave v Uhřněvsi máte les kde nebo smrk na zahradě???
Stanislav
28. 10. 2025 - 07:55
Je to obora 400x400 m. Povětšinou listnaté stromy. Bohužel se tam jen kácí a nic se neupravuje, tak to někde místy připomíná neprostupnou džungli. Václavky a šupinovky tam rostou v hojném počtu. Dají se najít i strmělky a čirůvky. Strmělky mají sice podivné aroma, ale po převaření ve slané vodě cca. 25 minut odpudivé aroma zmizí a řádně se propláchnou vodou. Použít se dají na cokoliv. Raději sbírám lupenaté houby, protože mají pevnější strukturu, ale musí se déle vařit kvůli toxinům, které se bezpečně dlouhým varem ničí.